یو سی مس

سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای UCMAS

سیستم محاسبه ذهنی و چرتکه ای ucmas با استفاده از یک سیستم نوآورانه محاسبه ای و با بکارگیری چرتکه باعث هماهنگی بین دونیمکره راست و چپ به طور همزمان شده و با ایجاد یک
چهارچوب زیربنایی سبب افزایش ظرفیت ذهن و مهارتهای نظیر مدیریت زمان, تمرکز و توانای حل مساله می شود که در موفقیت دانش آموز ان در همه رشته ها و زندگی روزمره نقش اساسی
دارد.
این سیستم دارای ۱۰ سطح اصلی و بوده و یادگیری هر سطح سه ماه و نیم ، هفته ای ۱ جلسه , ۲ ساعته به طول می انجامد که برای دانش آموزان بین ۶ تا۱۳ سال که توانایی خواندن و نوشتن و توانایی انجام عملیات جمع و تقریق اعداد ۱ الی ٩ را دارند به اجرا در می آید. این سیستم آموزشی دارای ابزار و وسایل منحصر به فردی است که توسط آنها فرایند آموزشی به صورت دقیق انجام می گیرد که عبارتند از :

  • چرتکه دانش آموز (سوربان) :دارای ۱۷ ردیف بوده که یک مهره در بالا و ۴ مهره در قسمت پایین آن قرار دارد و جهت انجام محاسبات استفاده می شود.
    کتاب (تمام رنگی) : « کتاب اصلی – ۱ کتاب تمرین
  • Cdشنیداری ؛ جهت افزایش میزان دقت و سرعت دانش آموزان در محاسبه ذهنی
  •  دفترچه تند نویسی : سرعت عمل دانش آموزان در حل مسائل را افزایش میدهد و باعث سرعت بخشیدن به یادگیری مطالب دید میگردد.
  • دفترچه شنیداری : جهت بالا بردن تمرکز و دقت دانش آموز ان بسیار موثر است
  •  فلش کارت : باعث افزایش تصویرسازی ذهنی شده و تکرار آن حافظه کوتاه مدت و بالطبع حافظه بلند مدت مغز را تقویت می کند.
  • کیف دانش آموز: جهت یکسان سازی و افزایش نظم دامش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد.
  • لازم به ذکر است که آموزش طرح توسعه ذهنی ucmas نه تنها مغایرتی با سیستم آموزش ریاضی در مدارس نداشته بلکه به عنوان مکمل آموزشی با استفاده از تکنیکهای مذکور مفاهیم و تصویرسازی ذهنی را به دانش آموزان آموزش می دهد.

برای الهام بخشیدن, برای کوشیدن, برای برتری داشتن

ماموریت و اشتیاق ما توسعه مادام العمر عشق به یادگیری در دانش آموزان مان است.

تمرکز اصلی ما در همه کارهایمان در جهت خدمت به کودکان است.به بچه ها و خانواده هایشان اطمینان ميدهیم که فرصت رشد برای هریک از دانش آموزان در برنامه ما وجود دارد. رویکرد ما کودک محور است بنابراین ميدانيم که هر کودک با یک شیوه و سرعت متفاوت می آموزد. در این برنامه دانش آموزان فرصت خواهند داشت که مهارتهای خود را به بهترین نحو توسعهدهند. در جهت این کار مدرسان آموزش دیده ما آنها را یاری مینمایند.

UCMAS ترکیبی است از یک ابزار تدریس باستانی – چرتکه – با مهارتهای مدرن آموزشی برای پویایی و تکامل کل مغز کودک که با ترویج یادگیری و به طور خاص, یادگیری ریاضی به عنوان یکهیجان و سرگرمی تلقی میشود. این برنامه آموزشی سالهاست که ایجاد شده است و بارها مورد آزمایش قرارگرفته و نتیجه آن یک تجربه جهانی, همراه با موفقیت بوده است. با این حال در همان زمانها همواره برنامه ها و شیوه های آموزشی خود را همچنان به روز درآورده ایم تا این اطمینان را به وجود آوریم که UCMAS موثرترین تجربه یادگیری برای دانش آموزان را ارائه می نماید.

فهرست